Poistenie majetku

Poistenie nehnuteľnosti a majetku

INSIA Partizánske

poistenie domu, bytu, domacnosti

Poistenie domu, bytu, stavby

Poistenie rodinných domov je bežne ponúkané vo všetkých kanceláriách INSIA. Kontaktujte nás a vypracujeme Vám porovnanie ponúk viacerých poisťovní. Ak máte staršiu poistku na dom, bezplatne Vám skontrolujeme, či je možné zlepšiť ju alebo či nehrozí nebezpečenstvo podpoistenia. Kontrolu poistky odporúčame po každej väčšej rekonštrukcii a minimálne každých 5 rokov. 

Poistenie domácnosti

Poistenie vybavenia domácnosti býva často zamieňané s poistením bytovej jednotky alebo vlastnej stavby domu. Ide však o 2 odlišné druhy poistenia! Zjednodušene možno povedať, že všetko, čo je pevne spojené s nehnuteľnosťou, patrí do poistenia stavby (napr. vaňa, sprchovací kút, umývadlo atď.). Do poistenia vybavenia sú na druhej strane zahrnuté všetky ostatné veci vo vnútri domu alebo bytu (nábytok, riad, elektronika, oblečenie, osobné veci, lyže, bicykle atď.).

Vybavenie domácnosti by sme si teda mali poistiť nielen v rodinnom dome alebo vo vlastnom či družstevnom byte, ale aj keď bývame v prenájme. 

Poistenie chaty, chalupy

S pojmami chata alebo chalupa a poistenie si väčšina z nás spája aj slovo „vykradnutie“. Áno, najčastejším dôvodom dojednania poistenia chaty a chalupy býva zvyčajne obava z vykradnutia rekreačnej stavby v čase našej neprítomnosti. Policajné štatistiky to každoročne potvrdzujú. Rekreačným stavbám sa však nevyhýbajú ani živelné škody.

 

V INSIA Vám naši odborníci vypracujú porovnanie ponúk viacerých poisťovní a navrhnú najvýhodnejšie riešenie. Ak máte staršiu poistku, bezplatne Vám skontrolujeme, či je možné ju zlepšiť alebo zoptimalizovať. Kontrolu poistky odporúčame minimálne každých 5 rokov.