Poistenie majetku a nehnuteľnosti

poistenie domu, bytu, domacnosti

Poistenie domu, bytu, garáže, stavby

Poistenie rodinných domov je bežne ponúkané vo všetkých kanceláriách INSIA. Vypracujeme Vám porovnanie ponúk z viacerých poisťovní. Ak máte staršiu poistku, bezplatne Vám skontrolujeme, či je možné ju zlepšiť alebo zoptimalizovať. Kontrolu poistky odporúčame po každej väčšej rekonštrukcii alebo minimálne každých 5 rokov. 

Poistenie domácnosti

Poistenie vybavenia domácnosti býva často zamieňané s poistením bytovej jednotky alebo vlastnej stavby domu. Ide však o 2 odlišné druhy poistenia! Zjednodušene možno povedať, že všetko, čo je pevne spojené s nehnuteľnosťou, patrí do poistenia stavby (napr. vaňa, sprchovací kút, umývadlo atď.). Do poistenia vybavenia sú zahrnuté všetky hnuteľné veci vo vnútri domu alebo bytu (nábytok, riad, elektronika, oblečenie, osobné veci, lyže, bicykle atď.).

Vybavenie domácnosti by malo byť poistené nielen v rodinnom dome alebo vo vlastnom byte, ale aj keď bývame v prenájme. 

Poistenie chaty, chalupy

S pojmami chata alebo chalupa a poistenie si väčšina z nás spája aj slovo „vykradnutie“. Áno, najčastejším dôvodom dojednania poistenia chaty a chalupy býva zvyčajne obava z vykradnutia rekreačnej stavby v čase našej neprítomnosti. Policajné štatistiky to každoročne potvrdzujú. Rekreačným stavbám sa však nevyhýbajú ani živelné škody. 

Ak máte staršiu poistku, bezplatne ju skontrolujeme a zoptimalizujeme.  Kontrolu poistky odporúčame minimálne každých 5 rokov.