Poistenie majetku a nehnuteľnosti

Poistenie domu, bytu, garáže

Neviete ako si správne poistiť rodinný dom alebo byt? V kanceláriách INSIA Vám odborne poradíme a ponúkneme to najlepšie riešenie na mieru . Vyberieme vhodnú kombináciu rizík, správnu spoluúčasť a vypracujeme Vám ponuky z viacerých poisťovní. Ak máte staršiu poistku, bezplatne Vám skontrolujeme, či je možné ju zlepšiť alebo zoptimalizovať. Kontrolu poistky odporúčame po každej väčšej rekonštrukcii alebo minimálne každých 5 rokov.

Poistenie domácnosti

Poistka na vybavenie domácnosti býva často zamieňané s poistením bytovej jednotky alebo vlastnej stavby domu. Ide však o 2 odlišné druhy poistenia! Zjednodušene možno povedať, že všetko, čo je pevne spojené s nehnuteľnosťou, patrí do poistenia stavby (napr. vaňa, sprchovací kút, umývadlo atď.). Do poistenia vybavenia sú zahrnuté všetky hnuteľné veci vo vnútri domu alebo bytu (nábytok, riad, elektronika, oblečenie, osobné veci, lyže, bicykle atď.).

Vybavenie domácnosti by malo byť poistené nielen v rodinnom dome alebo vo vlastnom byte, ale aj keď bývame v prenájme.

Poistenie chaty, chalupy

S pojmami chata alebo chalupa a poistenie si väčšina z nás spája aj slovo „vykradnutie“. Áno, najčastejším dôvodom dojednania poistenia chaty a chalupy býva zvyčajne obava z vykradnutia rekreačnej stavby v čase našej neprítomnosti. Rekreačným stavbám sa však nevyhýbajú ani živelné škody.

Poistenie stavby

Poistíme Vám aj novostavbu, ktorá je ešte vo výstavbe. Poistenie zahŕňa stavbu, stavebný materiál, náradia a podobne. Na cenu poistenia sa uplatňuje zľava na dohodnutý čas a do dátumu skolaudovania. V rámci poistenia stavby nie je možné poistiť domácnosť.

Všetky poisťovne na jednom mieste

Zoptimalizujeme Vám bezplatne aj staršie poistky.

Kontrolu poistky odporúčame po každých 5-tich rokov.